Subway prices...

Get yourself some better food if you're going to be paying through the nose for that sort of rubbish ;)

agreed,

Loaf of uber healthy bread £1.00
Block of cheese £1.00
mixed salad £1.00
Ham £1.00
Jar of pickle or simmilar £1.00
Butter £1.00

keeps me in sarnies all week, a saving of 500%:rolleyes:
 
Why eat fast food? I can make a better sarnie which doesn't contain Thawed out frozen ingredients which are supposedly fresh
I can't sit and make a sarnie in the middle of town though. :p

Why? It's just as dirty as BK, KFC and McDs :p
Not as greasy or crappy tasting though. :)

It's still fast food - and for that price you can get yourself something much nicer, more filling and healthier!
I just like the taste of Subway subs and not the other stuff. :)

I'm not arsed about health or anything like that or I wouldn't be sat on a computer. :p
 
Borough Market is awesome - I love it there. Good choice of sandwich, was that in big crusty farmhouse bread?

It is indeed awesome.
I'm working around Elephant & Castle at the moment, not the best area but it's easy to walk down to Borough Market.
My sandwich was in a nice wedge of sourdough bread.

I'm tempted to go back again tomorrow!
 
I can't sit and make a sarnie in the middle of town though. :p

Not as greasy or crappy tasting though. :)

I just like the taste of Subway subs and not the other stuff. :)

I'm not arsed about health or anything like that or I wouldn't be sat on a computer. :p

its still just as bad, you may aswell buy the ingredients from tesco or wherever and make your own for a 500% saving ;)

lazy students:rolleyes:


Loaf of uber healthy bread £1.00
Block of cheese £1.00
mixed salad £1.00
Ham £1.00
Jar of pickle or simmilar £1.00
Butter £1.00
 
lazy students:rolleyes:
I've not been a student for a couple of years now. :rolleyes:

Also if you expect me to sit in the middle of town with a loaf of bread and that other stuff you must be joking.

Fact is I find Subway sandwiches very tasty, don't give a crap about "healthy eating", prefer the convenience of someone else making it for me and think it's worth the price. Therefore I'll do it, won't I.
 
its still just as bad, you may aswell buy the ingredients from tesco or wherever and make your own for a 500% saving ;)

lazy students:rolleyes:


Loaf of uber healthy bread £1.00
Block of cheese £1.00
mixed salad £1.00
Ham £1.00
Jar of pickle or simmilar £1.00
Butter £1.00

Don't need butter. Subway don't use it.
 
Back
Top Bottom