Soldato
- Joined
- 3 Oct 2009
- Posts
- 19,896
- Location
- Wales
Nice to see you practise IIFYM rather than 'chicken and rice 9 times a day' 


My weekly shopping budget is £80 for myself and my wife. My meals probably cost about £20 a week.



Depends where you are maybe. I know the water at home has a different taste to at uni, although neither are unpleasant so i can drink it fine. Man up![]()

Not a fan of your dinners and your supplement intake... but will be reading with interest nonetheless.![]()
whey is essential for me because there is no way I could replace it with actual food and manage to eat it all. The supplements I take around gym time I like to take simply because I am of the mind that I want to make sure my body has everything at it's disposal during my training time to maximize any gains. 

Throughout the day I drink at least 5 litres, more like 6 most days. Shakes account for 2-2.5l alone, another 1-2l during workout. It easily adds up.